Зоряна ніч у парку Горького

233746902_120848870274037_5822821009921092766_n

Любите круте українське кіно так, як любимо його ми?  З 3 по 18 вересня в Ретропарку Парку Горького просто неба ми покажемо вам українські кінострічки, які стали  найуспішнішим в прокаті, зібравши найбільші бокс-офіси.

До святкування 30-тої річниці Незалежності України ми підготували добірку найкращого сучасного українського кіно різного жанру — від комедії та анімації до драми та бойовику.

Кінотеатр просто неба «Зоряна ніч» взяв собі за мету популяризувати українське сучасне кіно серед східноукраїнського глядача, пропонуючи харків’янам та гостям міста не просто безкоштовно подивитись якісне кіно просто неба, але й зустрітися та поспілкуватися із творчими групами, режисер(к)ами, героями стрічок.

Коли: 03.09-18.09.2021

Де:  Ретропарк в Парку Горького м. Харків . Початок показів о 20.00

 3 вересня — «Кіборги»:

Стрічка режисера Ахтема Сеїтаблаєва за сценарієм Наталки Ворожбит про уявні 10 із 242 днів оборони Донецького аеропорт.

Кіно розповіда  про оборонців – свідків народження української політичної нації, нових людей, нової країни. Протягом зйомок режисера та акторів консультували кілька реальних оборонців аеропорту – про побут бійців, поводження зі збро ю, манеру переміщень, маркування техніки та лексику військових.

«Кіборги» увійшли до списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно, а також отримали визнання на міжнародному кінофестивалі у  ерховині, перемогу у шести номінаціях «Золотої Дзи и» і нагороду від національної премії кінокритиків «Кіноколо».

4 вересня — «11 Дітей з Моршина»:

Ми знайшли справжніх супергероїв. І це — діти з Моршина 😍 Все почалося в Моршині. Легенди кажуть, що місто було засноване на місці падіння метеорита, який багатий на рідкісний метал — осмій.

Прагнучи заробити легкі гроші, Сніжана вирішу  обдурити всіх і заволодіти коштовним об’єктом.  Усе б нічого, якби на її шляху не з’явилися 11 дітей з Моршина. Згуртувавшись у  дине ціле заради  диної мети, вони розпочинають боротьбу проти несправедливості.

11 Дітей з Моршина — український комедійний фільм 2019 року режисера  ркадія Непиталюка.  Стрічка мала успіх серед глядачів, а також була номінована на національну премію «Золота Дзига»

5 вересня «Віктор робот»:

Це історія з далекого майбутнього. Про чоловіка, який зненацька усвідомив, що він — робот, а оточують його такі самі роботи.  Випадково головний герой зустрічає  маленьку дівчинку Віку. На планеті роботів все почало виходити зі строю, й разом з новою подругою, робот Віктор спробує «полагодити» цей світ.

В стрічці присутні: й справжній антагоніст, й пошук зниклого персонажа, а також   переосмислення цінностей після пройдених випробувань. І наостанок слід додати, що головних персонажів озвучують відомі українські артисти, серед яких Римма Зюбіна, Віктор Жданов, Богдан Бенюк та Анатолій Хостікоєв. Тож голоси героїв будуть звучати досить знайомо для дорослої аудиторії.

6 вересня «Гірська жінка: на війні»

Картина розповідає про жінку, яка оголосила війну місцевій алюміні вій промисловості в Хайлендсі, Ісландія. Національна прем’єра стрічки відбулась на Odesa International Film Festival, де «Гірська жінка на війні» була обрана фільмом відкриття.

Ось декілька цікавих фактів про фільм:

—Проект фільму став одним з переможців десятого конкурсного відбору Держкіно в категорії ігрові повнометражні копродукційні фільми (авторське кіно).

—Зйомки кінострічки «Жінка на війні» тривали близько восьми тижнів і проходили в Ісландії та в Україні. —Фільм отримав нагороду за кращу музику на міжнародному 71-му Канському кінофестивалі.

7 вересня «Донбас»

Події розростаються на Сході України у розпал бойових дій, що послідували після перемоги Революції Гідності.

Драма «Донбас» про війну на сході України створена у копродукції Німеччини, України, Франції, Нідерландів та Румунії. Режисер стрічки Сергій Лозниця сам писав до неї сценарій. Фільм складається з 13 історій, які перетікають одна в одну. Сюжети Лозниця брав з відеороликів на YouTube, які викладали очевидці та учасники подій.

8 вересня «Безславні кріпаки»:

Правила самурая прості: битися на двох мечах, тренуватися по півдоби і не нариватися на неприємності заради почуттів. Але як виконати бодай одне, коли тво  ім’я Тарас Шевченко, твою дівчину морду  поганець, а твій наставник лупцю  тебе, аби натренувати залізну волю? Доведеться стати самура м за 2 дні: стріляти «по-македонськи», швидко бігати і нарешті перестати витріщатися на гейш.

9 вересня «Мої думки тихі»:

Цей фільм, здається, полюбили всі! Хтось закохався у трохи зніяковілого героя Вадима (блискуче втіленого Andrey Lidagovskiy), хтось — у його маму (зіграну Ірмою Вітовською- Ванца), а когось захопила така дивна подорож-пошук рахівського крижня.

Якщо ви не бачили «Мої думки тихі» — ма те чудову нагоду виправити цю ситуацію. Якщо ж ви дивилися фільм — переглянути його — те, що треба для гарного настрою напередодні  чи під час вихідних.

10 вересня «Додому»:

У кримського татарина Мустафи помирає його первісток. Батько приїжджає  до Києва, куди його два сини поїхали після анексії Криму, аби повернути молодшого сина додому, а старшого поховати на батьківщині в Криму згідно з мусульманськими традиціями.

Режисер Nariman Aliev.

Продюсер Vladimir Yatsenko.

У головних ролях Axtem Seitablaiev та Remzi  Bilyalov.

11 вересня «Фокстер і Макс»:

Це історія про дванадцятилітнього школяра Макса, який втікає з дому й ховається під мостом. Там він знаходить балончик з нано-фарбами, і малює графіті собаки. Неочікувано намальоване хлопцем графіті оживає та перетворюється в пса-наноробота з суперможливостями. І тепер за ними обома полює небезпечний злочинець, який не зупиниться ні перед чим, аби заволодіти ці ю могутньою технологією. Хлопець Макс потрапляє  у вир пригод, завдяки яким він знаходить справжніх друзів.

12 вересня «Атлантида»:

«Атлантида» виборола гран-прі у секції «Горизонти» 76-го Венеційського міжнародного кінофестивалю (вперше в історії України), потрапила у лонг-ліст Європейської кіноакадемії та взяла участь у понад 50 фестивалях.

Фільм розповідає  про недалеке майбутнє  — 2025 рік. Після перемоги України у війні з Росією окупований Донбас повернено до складу держави, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.

13 вересня «Плем‘я»:

Фільм розповідає історію про молодого хлопця Сергія, що прибув до інтернату для слабочуючих,  де вступає в кримінальне групування «Плем’я» та закохується в дівчину Ганну.

✨   Стрічка особлива тим, що вона стала першим фільмом у світі, знятим без єдиного слова — виключно українською жестовою мовою, і при цьому немає субтитрів, інтертитрів чи закадрового голосу.

✨     У фільмі відсутні саунд-треки та музичний супровід, що сприяє відчути ефект присутності а також поставити себе на місце дійових осіб.

✨  Стрічка вийшла в прокат у десятках країн та була представлена на понад 100 кінофестивалях світу, де отримала понад  100 нагород, серед яких Європейський кіноприз і три призи Каннського кінофестивалю.

14 вересня «Захар Беркут»

1241 рік.  Монгольська орда на чолі з ханом Бурундою рухається на захід, винищуючи все на своєму шляху. Дійшовши до високих Карпатських гір, військо зупиняється біля підніжжя. Однак вночі кілька місцевих мисливців, братів Беркутів, потайки пробираються в табір та звільняють полонених. Несамовитий від люті хан вирішує  йти навпростець, щоб помститися і знищити карпатські поселення. Для цього він знаходить зрадника серед місцевих, який відкриває йому та мний прохід у горах. Однак невеличка громада гірських жителів під керівництвом Захара Беркута має свій план, щоб назавжди зупинити численного ворога.

15 вересня «Бобот і енергія всесвіту»

Коли світ поглине суцільна темрява, землю заполонять невідомі істоти, які тисячі років вичікували момент, щоб здійснити страшний замах на людство. Саме тоді і з’явиться невідомий рятівник, який здатен перемогти сили зла. Хто цей герой і чи переможе світло над темрявою?

16 вересня «DZIDZIO Контрабас»:

Чотири роки тому ця стрічка здійснила справжній бум! Деякі кінокритики схвально відгукнулися про стрічку, похваливши те, що вона «народна», у ній себе можуть упізнати звичайні пересічні українці. А дехто розкритикував знімальну групу…

Незважаючи на це, стрічка Dzidzio Контрабас взяла участь у відборі на висування фільму від України на ювілейну 90-ту кінопремію «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою», а також мала шалений успіх серед звичайних глядачів

«Dzidzio Контрабас» — українська кінокомедія режисера Олега Борщевського, що розповідає про трьох хлопців, які хочуть заробити грошей перевезенням контрабанди. У головних ролях – Михайло Хома (Dzidzio), Назарій Гук, та Орест Галицький. У 2018 році стрічка отримала Приз глядацьких симпатій від премії «Золота Дзи а», а також була включена до номінацій «Найкращий фільм» та «Найкращий актор у головній ролі»

17 вересня «Погані дороги»:

Кінострічка режисерки та сценаристки Nataliya Vorozhbit, екранізація її однойменної п’єси 2017 року. Події фільму відбуваються на дорогах Сходу України протягом 2015 року. Історії про любов, ненависть, довіру, зраду та порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних.

Кожна з 5 різних новел, що по днані темою доріг, розповідають про сильні стосунки між людьми, що виникають на фоні війни. Сценарій створено на основі зібраних авторкою історій на Сході України

18 вересня «Ціна правди»:

Чи має правда ціну?  І чи може вона коштувати комусь життя?  Відповіді на ці (і не лише) питання дає стрічка режисерки Агнєшки Холланд – «Ціна правди».

Фільм  розповідає  про британського журналіста Гарета Джонса, який першим розповів світу про Голодомор 32-33 років в Україні. Журналіст брав інтерв’ю в самого Гітлера, і ось зараз, у 30-і роки ХХ століття мрі  про інтерв’ю з Йосипом  Сталіним.

Зокрема, однією з локацій фільму став і наш рідний Харків – кінострічка створена у копродукції Польщі, Великобританії та України.

А щоб нічого не пропустити, вподобайте Зоряна ніч. Кіно просто неба, щоб слідкувати за програмою та іншими подіями світу кінематографу. Ну і звісно запрошуйте своїх друзів, адже дивитись кіно в веселій компанії завжди незабутньо та вражаюче.

Українському кіно — бути!

03.09-18.09.2021, Ретро Парк у Центральному Парку ім. Горького, Харків

Один коментар до “Зоряна ніч у парку Горького”

Коментарі закриті.