Найдавніші дерева на Землі висадили в парку

Найдавніші дерева на Землі висадили в парку — Фото 1366144575opdsc 1693

У Центральному парку розваг Харкова 16 квітня висадили дванадцять саджанців найдавніших дерев на Землі – гінкго білоба. Ці дерева росли ще в мезозойську еру і є сучасниками динозаврів. В Україні гінкго білоба росте тільки в Нікітському та Одеському ботанічних садах. Тепер дерева з історією в 300 мільйонів років з’явилися і у харківському парку.

У посадці дерев взяли участь лікарі-невропатологи з усієї країни на чолі з головним неврологом Міністерства охорони здоров’я України, доктором медичних наук, професором Тамарою Міщенко. Унікальні саджанці гінкго білоба надані фармацевтичною компанією КРКА.

“Мені приємно, що гінко білоба ми висаджуємо в такому прекрасному і екологічно чистому місці, як парк Горького. Ці дерева стануть символом здоров’я, і в першу чергу неврологічного. Оскільки листя гінкго білоба мають цілющі властивості і використовуються для лікування багатьох захворювань нервової системи”, – зазначила Тамара Міщенко.

У Центральному парку розваг гінкго білоба будуть більше виконувати декоративну функцію, оскільки для того, щоб використовувати листя цих дерев в лікувальних цілях, їх потрібно вирощувати на спеціальних плантаціях. Вирости гінкго білоба можуть до 30-40 м і стати вище тих дерев, які зараз є в парку. Вік гінкго білоба може досягати 1000 років і більше. Такі дерева прекрасно переживають і спеку, і морози – кліматичні умови України їм цілком підходять.

Довідка. Гінкго Білоба дволопатеве (Ginkgo biloba) – реліктове дерево, найдавніше зтих, що дожили до наших часів. В даний час Гінкго Білоба природньо росте в Китаї, Кореї, Японії. Його шанують як священне дерево храмів, символ стійкості і довголіття. Гінкго білоба – різностатеві дерева, є чоловічі і жіночі екземпляри.

Гінкго Білоба – єдине з відомих науці рослин, що містить специфічні речовини гінкголіди і білобаліди, які підвищують еластичність стінок кровоносних судин, володіють судинорозширювальними властивостями, пригнічують запальні реакції.

Поделиться с друзьями