У парку розваг пройшов фестиваль “Пасхальні візерунки”

У парку розваг пройшов фестиваль "Пасхальні візерунки" — Фото 1367097848izobrazhenie 239

У Центральному парку розваг 27 квітня пройшов міський фольклорно-етнографічний фестиваль “Пасхальні візерунки”. У цей день на центральній алеї парку працював благодійний великодній ярмарок, в якому брали участь дев’ять районів Харкова. На ярмарку можна було придбати вироби, виготовлені харківськими школярами. Спеціально до свята учні підготували розписані фарбами і прикрашені бісером яйця, вишиті ікони, пасхальні композиції, курчат з ниток і багато іншого. Весь прибуток, виручений від ярмарку – 8 тис. 959,97 грн., буде спрямовано на лікування 14-річної харків’янки Христини Сургай, яка минулого року постраждала під час вибуху і пожежі в будинку по пр. Московському, 248г. Рішення зібрати гроші саме для Христини прийняли самі школярі.
Крім того, під час ярмарку кожен район міста не тільки займався продажем виробів, але і підготував для гостей розважальну програму за участю аніматорів, клоунів і ряджених. Поруч з ярмарковими наметами представники районів прикрасили стрічками та писанками дев’ять саджанців верб. Найближчим часом ці дерева висадять на території парку в пам’ять про перший великодній фестиваль, який, можливо, стане доброю традицією для міста.

Також в рамках фестивалю в парку розваг пройшла театралізована хода школярів, які представляли свої райони. Учасники ходи пройшли по головній алеї парку в національних і казкових костюмах, при цьому школярі співали пісні і вигукували веселі речівки. По закінченню ходи під Колесом огляду відбулася шоу-програма творчих колективів дев’яти районів Харкова.

Французький парк в цей день перетворився на справжнє місце полювання – полювання за крашанками. Організатори свята сховали сотню дерев’яних яєць на території дитячого майданчика. Діти, яким пощастило відшукати яйце, могли обміняти його на солодкі призи.

За результатами фестивалю журі визначило райони-переможці в різних номінаціях. Так, Жовтневий район переміг у номінації “Майстри розпису великодніх яєць”. Школярам цього району представилася можливість распісати головне Великоднє яйце парку заввишки 80 сантиметрів. Раніше діти з усіх районів надали свої ескізи пасхального малюнка на суд журі, яке і вибрало переможця.

Решта районів перемогли в номінаціях: “Краща експозиція виставки-ярмарку”, “Найкращий результат благодійного ярмарку”, “Краща пасхальне театралізована хода”, “Великоднє дерево парку”, “Краща ігрова програма ярмарку”, “Краще творча програма”, “Збереження традицій Слобожанщини “, “Зірка “Великодня візерунків”.

Наприкінці вечора для відвідувачів фестивалю відбулася дискотека.

Нагадаємо, фестиваль був організований Департаментом освіти Харківської міськради спільно з Центральним парком культури і відпочинку ім. Горького.

Поделиться с друзьями