Фестиваль “Пасхальні візерунки”

Фестиваль "Пасхальні візерунки" — Фото 1

У Центральному парку розваг 27 квітня пройшов міський фольклорно-етнографічний фестиваль “Пасхальні візерунки”.

В рамках фестивалю в Парку розваг відбулася театралізована хода школярів, які представляли свої райони. Учасники ходи пройшли по головній алеї парку в національних і казкових костюмах, при цьому школярі співали пісні і вигукуючи веселі речівки. По закінченню ходи на центральному майдані під Кколесом огляду відбулася шоу-програма творчих колективів дев’яти районів Харкова.

Французький парк в цей день перетворився на справжнє місце полювання — полювання за крашанками. Організатори свята сховали сотню дерев’яних яєць на території дитячого майданчика. Діти, яким пощастило відшукати яйце, могли обміняти його на солодкі призи.

У цей день на центральній алеї парку працював благодійний великодній ярмарок, в якій брали участь усі дев’ять районів Харкова. На ярмарку можна було придбати вироби, виготовлені харківськими школярами. Спеціально до свята учні підготували розписані фарбами і прикрашені бісером яйця, вишиті ікони, пасхальні композиції, курчат з ниток і багато іншого. Весь прибуток, виручений на ярмарку — 8 тис. 959,97 грн., буде спрямовано на лікування 14-річної харків’янки Христини Сургай, яка минулого року постраждала під час вибуху і пожежі в будинку по пр. Московському, 248г. Зібрати гроші саме для Христини вирішили самі школярі.

Під час ярмарку кожен район міста не тільки займався продажем виробів, але і підготував для гостей розважальну програму за участю аніматорів, клоунів і ряджених. Поруч з ярмарковими наметами представники районів прикрасили стрічками та писанками дев’ять саджанців верб. Найближчим часом ці дерева висадять на території парку в пам’ять про перший великодній фестиваль, який, можливо, стане доброю традицією для міста.

За результатами фестивалю журі визначило райони-переможці в різних номінаціях. Так, Жовтневий район переміг у номінації “Майстрм розпису великодніх яєць”. Школярам цього району представилася можливість расписати головне Великоднє яйце парку заввишки 80 сантиметрів. Раніше діти з усіх районів надали свої ескізи пасхального малюнка на суд журі, яке і вибрало переможця.

Решта районів перемогли в номінаціях: “Краща експозиція виставки-ярмарку”, “Найкращий результат благодійного ярмарку”, “Краща пасхальна театралізована хода”, “Великоднє дерево парку”, “Краща ігрова програма ярмарку”, “Краще творча програма”, “Збереження традицій Слобожанщини”, “Зірка “Великодніх візерунків”.

Наприкінці вечора для відвідувачів фестивалю відбулася дискотека.

Нагадаємо, фестиваль був організований Департаментом освіти Харківської міськради спільно з Центральним парком культури і відпочинку ім. Горького.

Поделиться с друзьями